Arduino mega, gdzie kupić ?

Arduino mega, gdzie kupić ?

Hejka.
Czy będę w stanie ogarnąć rozbudowane możliwości środowiska Arduino IDE? Interesuje mnie ten temat, bo przymierzam się do zakupu odpowiedniego zestawu.

czerusek

Posty: 17

 
Dla mnie absolutnym numerem jeden jest moduł z mikrokontrolerem AVR ATmega328, czyli Arduino UNO. Odpowiada mi ilość jego wejść oraz wyjść cyfrowych, liczba kanałów PWM, obecność wejść analogowych. Poza tym zaletą są także rozmaite interfejsy komunikacyjne i cena, która nie przekracza 100 zł.

luluś45

Posty: 11

 
Przyznam szczerze, że podłączenie wyświetlacza Arduino LCD nie sprawiło mi większego problemu.

Także jego wybór okazał się mniej skomplikowany niż to sobie wyobrażałem. Akurat ja miałem do wyboru wyświetlacze, które charakteryzowały się zielonym lub niebieskim podświetleniem. Na ich ekranie cyfry wyświetlały się w czarnym lub białym kolorze. Ich wybór to prosta sprawa.

koolorek

Posty: 24

 
Wśród płytek deweloperskich moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest Arduino Mega. Miałem z nią do czynienia często i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się nią zawieść. Swój zakup realizowałem w tym sklepie: http://abc-rc.pl/Arduino. Niesłychanie dobry poziom obsługi klienta, odpowiadają wyczerpująco na wszystkie pytania. 100% satysfakcji. Jeszcze do nich wrócę :)

kirekk

Posty: 24

 
Na podstawie Waszych informacji i doświadczeń dokonałem wyboru i nabyłem odpowiedni wyświetlacz Arduino LCD. Zastanawiałem się wcześniej nad tym, ile winien mieć kolumn, wierszy, co przekładało się na ilość znaków, jakie mieścił na ekranie. Dokonałem wyboru wyświetlacza z zielonym podświetleniem, choć miałem do wyboru jeszcze niebieskie :)

jui

Posty: 26

 
Trudno przejść obojętnie wobec Arduino mega, bowiem taka płytka deweloperska nie pojawia się na rynku przesadnie często.

Wygoda, szeroka funkcjonalność i obecność rozmaitych wejść/wyjść, duża ilość pamięci FLASH – to wszystko jej zalety :)

crisdean

Posty: 18

 
Wybór Arduino LCD, który sprostałby moim oczekiwaniom trwał stosunkowo krótko. Wystarczyły dwa dni porównania poszczególnych ofert, abym dokonał produktu, który jest adekwatny do moich potrzeb. W razie czego mogę podpowiedzieć zarówno Wam.

bartek1922

Posty: 17