do ilu dni muszę zarejestrować pojazd, proszę o pomoc

do ilu dni muszę zarejestrować pojazd, proszę o pomoc

Nabyłem samochód i zastanawiam się jak wyglądają terminy na rejestracje pojazdów. Coś się zmieniło w ostatnim czasie?

Różyczka

Posty: 1

 
Nie wiem, bo jeśli kupuje samochód to mało, kiedy go przerejestrowuje. Najczęściej mam wszystkie umowy i tak jeżdżę aż nie sprzedam go dalej. Podczas różnych kontroli policji nigdy żadnych problemów nie miałem.

Mr Boks

Posty: 5

 
Nie mam obecnie samochodu i za moich czasów jeździło się do oporu na umowach od poprzednich właścicieli. Dzisiaj widać, że się trochę pozmieniało. Państwo chce mieć kontrole nad tym, co się dzieje i widzieć skąd ludzie mają pieniądze na zakupy nowego samochodu.

@marcelko

Posty: 9

 
W internecie sprawdźcie ile macie czasu na zgłoszenie zbycia pojazdu. Z tego, co wiem to trzydzieści dni, ale może się coś zmieniło? Wiem, że ze zgłoszeniem było trzydzieści dni, a później przez pandemie było to sto osiemdziesiąt dni. Teraz chyba znowu jest trzydzieści, ale lepiej sprawdzić to wszystko na bieżąco.

tasdefleja

Posty: 10

 
W prosty sposób można zbadać, które terminy na rejestracje pojazdów obowiązują. Wystarczy wejść na stronę https://www.terminnarejestracje.pl. wpisujemy datę z umowy i otrzymujemy datę, do jakiej auto ma być przerejestrowanej.

namok

Posty: 4

 
W internecie sprawdźcie ile macie czasu na zgłoszenie zbycia samochodu. Z tego, co wiem to trzydzieści dni, lecz może się coś zmieniło? Wiem, iż ze zgłoszeniem było trzydzieści dni, a później przez pandemie było to sto osiemdziesiąt dni. Teraz chyba znowu jest trzydzieści, lecz lepiej zbadać to wszystko na bieżąco.

v_v007

Posty: 13

 
Z tego, co wiem rejestracja to jeszcze nic, natomiast o mnóstwo gorzej jest z tym zgłoszeniem. Jeżeli się tego na czas nie zrobi to już na nieszczęście na sto procent zdobędziemy karę. Zaczyna się od 200 złotych, a kończy na tysiącu. Nie opłaca się ryzykować.

@_yyy111

Posty: 7

 
Kupując samochód najlepiej będzie od razu zabrać się za ustalanie terminów przerejestrowania. Jeśli są dalekie to bierzemy się za zgłoszenie zakupienia wozu.

mamuska

Posty: 9

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie kupienia samochodu, bo robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, iż jeżeli się czegoś nie zrobi od razu to później człowiek zapomina i są z tego same problemy. Tego przecież nie chcemy.

Wojciech24

Posty: 11

 
Niestety rejestrować trzeba na czas. U nas są takie kolejki, że świecie trzeba się ustawiać żeby się tam dostać, ale nie ma niestety innego wyjścia.

21gregorek

Posty: 5