Może ktoś poleci dobrego tłumacza rumuńskiego ?

Może ktoś poleci dobrego tłumacza rumuńskiego ?

Witajcie.

Czy orientuje się ktoś z Was, ile trzeba czekać na realizację zlecenia u tłumacza rumuńskiego?

Abaddon616

Posty: 10

 
Moja siostra od podstawówki chodziła na dodatkowe zajęcia z nauki francuskiego. W szkole średniej zajarała się rumuńskim. W tym kierunku zrobiła też sobie studia. Obecnie pracuje jako tłumacz języka rumuńskiego i radzi sobie całkiem nieźle. Cały czas powtarza, że rumuński to jeden z łatwiejszych języków.

jirajamgo

Posty: 16

 
Największe zainteresowanie tłumaczeniami rumuńsko-polskimi było widoczne zaraz po wejściu Rumunii do Unii Europejskiej. Teraz emocje troszkę opadły, natomiast każdy pracujący w Polsce tłumacz języka rumuńskiego nie może narzekać na brak zleceń. Rumuński to przecież wciąż niezwykle popularny język wśród Polaków.

Julian

Posty: 15

 
Sądzę, iż każdy dobry tłumacz rumuński winien cały czas się szkolić, biorąc udział w różnego rodzaju konferencjach, nie wspominając już o regularnym czytaniu czasopism i książek napisanych w tym języku.

howardwebb

Posty: 25

 
Jeżeli komuś zależy na zaufanym tłumaczu języka rumuńskiego, to z całym sumieniem polecam usługi wykonywane przez tą Panią http://www.tlumaczeniarumunski.pl Tłumaczenia bardzo dobre i zawsze na czas.

Różyczka

Posty: 19

 
To jasne, iż tłumacz rumuński z warszawy będzie miał większe możliwości na wybicie się i zdobywanie coraz to ciekawszych zleceń, bowiem to większy rynek.

Intro_69

Posty: 21

 
Wśród głównych zadań tłumacza rumuńskiego jest też bieżące tłumaczenie ustne. Tylko że jest ono znacznie droższe od tradycyjnego, pisemnego przekładu.

limertus

Posty: 16

 
Tłumaczyć dokumenty urzędowe z języka rumuńskiego możemy sobie nawet sami. Najważniejsze, żebyśmy później otrzymali odpowiednią pieczątkę, mówiącą o zgodności tłumaczenia z oryginałem. Takie możliwości ma tylko i wyłącznie tłumacz przysięgły rumuńskiego.

saradonin

Posty: 16

 
Osobiście nie uważam, że tłumacz rumuński to tylko i wyłącznie absolwent filologii rumuńskiej. Ja raczej stawiam na ludzi, którzy posiadają wielkie doświadczenie i choć kilka razy gościli w kraju, gdzie ludzie w tym języku porozumiewają się każdego dnia.

Dyduchrr

Posty: 11

 
Trzeba być naprawdę zdolnym, aby chwilę po skończeniu studiów pracować jako tłumacz przysięgły rumuńskiego. Jestem zaskoczony, bowiem pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, a tym niezwyklej egzaminów państwowych z poziomu znajomości języka rumuńskiego.

Sarenka

Posty: 20